Kultura v Chile

Chilanům hodně záleží na tom, aby byli oblečeni dle poslední módy a doporučuje se, aby i turista byl slušně oblečen. Společnost je konzervativní, přestože do kostela se chodí méně než před lety a objevily se i rozvody a soužití párů bez svatby. V rozhovoru byste se určitě měli vyhnout ožehavým tématům, což jsou například názory na generála Pinocheta, Pabla Nerudu nebo Salvadora Allendeho. Zvolte raději krásy chilské přírody nebo zvraty počasí.

Při pozdravu je zvykem náznakem nebo i doopravdy se vzájemně políbit na pravou tvář, ale protože nejsme místní, nevadí, když dotyčnému jenom podáte ruku.

Chile je ideální destinací pro turistiku a vysokohorskou turistiku, zejména pro klienty zaměřené na poznávání přírody. Chilské národní parky jsou Kultura v Chilekrajinářsky unikátní, mají promyšlený systém stezek, naučných stezek, v některých lokalitách i informačních center, tábořišť a útulen. Stále oblíbenější je cyklistika, přestože poznávání na kole je spíše pro zkušené cyklo-cestovatele. Oblíbené jsou zejména krajiny Jezerní oblasti a civilizací málo dotčené okolí silnice Carretera Astral. V Chile najdeme světoznámá lyžařská střediska: La Parva, El Colorado, Valle Nevado, Portillo, Termas de Chillán, Pucón na stejnojmenné sopce, Antillanca nebo La Burbuja na sopce Osorno. Tamější terény vyhledávají též snowboardisté a vyznavači „volného lyžování", kteří míří nově i do Patagonie.

Horolezci nacházejí v Chile skutečný ráj, ať už jde o výstupy na sopečné vrcholy, nejvyšší horu Ojos de Salado nebo žulové věže Torres del Paine, přičemž hraniční hřeben je přístupný pouze s povolenkou od pohraničního úřadu Dirrección de Fronteras y Límites. Téměř ve všech turistických lokalitách se lze projet na koních. Surfování je sice možné, ale Pacifik (až na oblast Antofagasta, Iquique, Arica) je velmi studený, proudy nevypočitatelné a příbojové vlny nepříjemné. To vědí i potápěči, kteří dávají přednost potápění na Fernandezově souostroví nebo rovnou na Velikonočním ostrově. Ráj pro paraglidisty nabízí pobřeží u Iquique.

Města, zejména ta větší, disponují standardní nabídkou komerční zábavy: návštěvník tu najde kina, divadla, bary i diskotéky. Na recepci kvalitního hotelu vám poradí, kam konkrétně se vypravit.

Pro nás nejznámnějším literátem je nositel Nobelovy ceny za literaturu (1971) Pablo Neruda, který si zvolil pseudonym podle českého básníka Jana Nerudy. Z Nerudových básnických sbírek jsou nejznámější Soumrak, Sídlo na zemi, Veliký zpěv, Dvacet básní o lásce a jedna píseň ze zoufalství, Sto milostných sonetů, Ještě.

 

 

Průvodce Chile

Zájezdy do Chile

Základní informace o Chile

Historie Chile

Památky v Chile

Kultura v Chile

Příroda v Chile

Kuchyně v Chile

Tipy na výlety v Chile

Kde, kam a jak v Chile

doprava krajina lodní navigace pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vojenské vzdělání

Hledání

Kraje Chile

Antofagasta Araucanía Arica y Parinacota Atacama Aysén Bernardo O'Higgins Bío-Bío Coquimbo Los Lagos Los Lagos Los Ríos Magallanes Región del Maule Santiágo Tarapacá Valparaíso
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde