Památky v Chile

Santiago de Chile

Hlavní město Chile leží ve střední části republiky v bezprostřední blízkosti úpatí hřebenů chilských And. Město se může pochlubit neklasicistní architekturou, najdete tady rušné bulváry s moderními obchody, rychle se rozrůstající luxusní čtvrti.

Hlavní náměstí Plaza de Armas v historickém centru města zdobí katedrála Catedral Metropolitana z roku 1745, koloniální a neoklasicistní budovy, včetně např. budovy hlavní pošty nebo radnice, dále pak Národní historické museum v paláci Real Audiencia. olný čas v Santiagu můžete strávit návštěvou některého z mnoha muzeí.

Museo Chileno de Arte Precolombino zobrazuje sbírky z dob předkolumbovských civilizací. Expozice je rozdělena do čtyř sálů podle zeměpisných částí Latinské Ameriky. Najdete tady spoustu krásné, hlavně figurální keramiky, textilie aj.Památky v Chile

Museo Histórico Nacional najdete v budově Palacio de la Real Audienci. Dokumentuje historii kolonie a republiky. Museo Colonial de San Francisco se nalézá v nejstarším kostele v Santiagu – Iglesia de San Francisco. K vidění jsou náboženské umělecké předměty, fresky z historie františkánského řádu, sochy apod. Rovněž tu najdete výjevy ze života svatého Františka z Assisi. Palacio de Bellas & Artes Museo de Arte Contemporáneo – Krásná budova v parku Parque Forestal u řeky v centru města je rozdělena do dvou samostatných muzeí vystavujících nejen chilská výtvarná umělecká díla. Museo de Santiago v koloniální stavbě Casa Colorada dokumentuje vznik a vývoj hlavního města.

Cerro San Cristóbal je 869 metrů vysoký kopec, který se tyčí nad Santiagem ve čtvrti Barrio Bellavista. Jeho vrchol zdobí 36 metrů velká socha Panny Marie.

Cerro San Cristóbal dominuje parku Metropolitano, což je jednoznačně největší park v centru tohoto velkoměsta a mezi obyvateli oblíbené odpočinkové místo.

Punta Arenas

Město Punta Arenas, v překladu „písečné místo“, bylo založeno roku 1848, největšímu rozkvětu se těšilo ve druhé polovině 19. století, kdy v době zlaté horečky sem mířily lodě plné nadšenců. Dobu největšího věhlasu však dodnes připomíná řada krásných budov.

Náměstí Plaza Muňoz Gamero v srdci města zdobí katedrála a v jeho středu v parčíku najdete pomník připomínající 400. výročí Magellanova proplutí. Pod sochou mořeplavce sedí několik kamenných původních obyvatel, v té době utlačovaných. Pomník má být vyjádřením úcty k nim. Monument daroval městu někdejší významný obchodník s vlnou José Menéndez v roce 1920. Dům, v němž José Menéndez žil, patří k nejkrásnějším budovám ve městě.

Při návštěvě Punta Arenas si určitě nenechte ujít Mirador La Cruz. Je zde moc pěkný výhled na město, na přístav a na Magellanovu úžinu. Kromě toho tady najdete směrové šipky ukazující směr a vzdálenost k různým městům celého světa. Svou šipku tady má i naše Brno – Brno 14 150 km.

Nedaleko Punta Arenas žijí kolonie tučňáků magalhaesových. Kolem 10 tisíc těchto sympatických zvířat obývá pobřeží Seno Otway.

San Pedro de Atacama

Městečko San Pedro de Atacama, které se nachází v nadmořské výšce 2 440 m.n.m., si jistě získá srdce nejednoho návštěvníka. Jeho nádherné okolí by neměl minout žádný cestovatel, který míří na sever Chile, za výlet stojí ale i město samotné. San Pedro si zachovává svou osobitou tvář, jeho poklidný život narušují jen přívaly turistů. an Pedro je vlastně oázou v poušti – leží uprostřed nejsušší pouště světa Atacamy.

Ve středu města najdete malé náměstí Plaza de Armas s kostelem Iglesia San Pedro.

Máte-li dostatek času, můžete navštívit údajně jedno z nejlepších jihoamerických muzeí – místní Museo Gustavo Le Paige. Jsou zde k vidění archeologické nálezy, výrobky předkolumbovských kultur, dokonce i mumie. Nevšední sbírky shromáždil jezuitský kněz, po němž muzeum bylo pojmenováno.

Asi tři kilometry severozápadně od města najdete ruiny indiánské pevnosti z 12. století Pukará de Quitor. Prohlédnout si můžete terasy a zbytky zdí domů, jeskyně a sochy vytesané do skály. Z pevnosti se naskýtá nádherný pohled přes řeku Río San Pedro na celou oázu a činné i nečinné vulkány v pozadí.

Talca

Talca byla založena roku 1690. právě zde byla v roce 1818 podepsána Chilská deklarace nezávislosti. Tehdy byla Talca významným společenským a politickým centrem. Univerzitní město je též významným střediskem vzdělávání a kultury. Nachází se tady několik muzeí. nikátní přírodní monument Monumento Natural La Portada – kamenná brána La Portada v oceánu poblíž pobřeží – byl vytvořen z mořských sedimentů a jejich následnou erozí vlnami. Je příjemným místem pro relaxaci. Tvrdí se o ní, že je nejfotogeničtějším místem celé severní oblasti Chile.

 

 

Průvodce Chile

Zájezdy do Chile

Základní informace o Chile

Historie Chile

Památky v Chile

Kultura v Chile

Příroda v Chile

Kuchyně v Chile

Tipy na výlety v Chile

Kde, kam a jak v Chile

doprava krajina lodní navigace pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vojenské vzdělání

Hledání

Kraje Chile

Antofagasta Araucanía Arica y Parinacota Atacama Aysén Bernardo O'Higgins Bío-Bío Coquimbo Los Lagos Los Lagos Los Ríos Magallanes Región del Maule Santiágo Tarapacá Valparaíso
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde